П`ятниця, 29.03.2024, 06:43

Головна » 2014 » Лютий » 10 » 175-та річниця П. Чубинського
175-та річниця П. Чубинського

25 січня 2014 року в актовій залі Інституту генетики та розведення тварин (с.Чубинське) Великоолександрівська сільська рада організувала урочистий концерт з нагоди 175-ої річниці з дня народження нашого славетного земляка П. П. Чубинського. На святковій сцені виступали добре відомі колективи: хорова капела ім. П.Чубинського під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України О. Д. Зюзькіна, народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Червона калина», тріо бандуристок «Заграва».

Не залишилась осторонь і Великоолександрівська школа.

Великий наш земляк, етнограф, вчений

Життя своє народу присвятив:

Вивчав його пісні, казки, легенди,

Любив Вкраїну, жив для неї і творив.

Словами вірша колишньої вчительки Надії Курач розпочала свято Анастасія Савченко, а прониклива розповідь Аліни Фурсенко про створення і переможну ходу крилатого вірша «Ще не вмерли України…» передувала звучанню Гімну України. Співала не лише капела ім.Чубинського, а й увесь зал.

Учні 4-11 класів виступили з літературно-музичною композицією, підготовленою за творами Чубинського-поета, Чубинського-етнографа та віршами й піснями авторів-аматорів і митців-професіоналів, що присвячені Павлу Платоновичу. А на завершення пролунала пісня «Три села» на слова Лариси Цілик, вчителя-методиста нашої школи, музику до якої написав Віктор Оліновський, викладач школи мистецтв та ремесел.

Зачарувала глядачів пісня Т. Петриненка «Україна» у виконанні ансамблю юних бандуристок «Світанок» під керівництвом викладачів Великоолександрівської школи мистецтв та ремесел Ткаченко Л.І., Чернюк І.А.

Так, наша Україна ще не вмерла,

Допоки є в ній віддані сини.

Примхлива доля з пам’яті не стерла

Того, хто жив для неї і творив.

І дай нам, Бог, великі світлі душі,

Ясні думки, продумані слова

І нашим вчинкам благородність, мужність,

Щоб пам’ять про людей таких жила.,