Вівторок, 19.03.2024, 06:03
Вітаю Вас Гість | RSS

Великоолександрівський ліцей

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 148
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільний музей

Кімната-музей П. П. Чубинського

Справжнім всеукраїнським, національним, а згодом і державним гімном стала пісня «Ще не вмерла України...», автор слів якої Павло Платонович Чубинський, великий вчений зі світовим іменем, громадський діяч і педагог, поет і перекладач, актор і режисер першої української опери, що був гнаний за всіх режимів, а тепер своєю піснею об’єднав усіх українців.

         23 роки як на повний голос заговорили про особистість Павла Платоновича. Можна сказати, що належним чином значення великого сина великого народу ще не поціноване, та, на щастя, живі свідки, сучасники нашого земляка – дуби гаю Чубинського, які знаходяться на території с.Чубинське. Оновлюючись, село свято береже пам'ять про минуле.

         Готуючись до 170-ої річниці з дня народження нашого земляка, колектив школи вирішив створити кімнату-музей П.П.Чубинського, урочисте відкриття якої відбулося 3 грудня 2008 року.

                  У музеї діють експозиції, які

  • знайомлять із історією написання «української марсельєзи», котрій судилося стати Славенем України,
  • розповідають про непростий життєвий та творчий шлях видатної людини,
  • про заслання молодого юриста далеко від рідного краю  на далеку сувору  Північ,
  •  про громадську та педагогічну діяльність Павла Платоновича,
  • про велику етнографічну експедицію у Західно-Руський край Чубинського-фольклориста та про славетний рід нашого земляка.

Не змогли ми також обійти увагою і вплив Великого Кобзаря на Павла Чубинського. Так з’явилася ідея експозиції «Велетні духу».

 Логічним завершенням музейної експозиції стали стенди, присвячені справжнім краєзнавцям-літописцям, дослідникам діяльності Чубинського та  юним обдаруванням, учням нашої школи, які в різні роки ставали переможцями та лауреатами районного літературного конкурсу імені Павла Чубинського, а також результатам власного дослідження, як вшановується пам'ять славетного сина України.  

Усі екскурсії в музеї проводять підготовлені учні-екскурсоводи.  

Окрім традиційних екскурсій увазі відвідувачів музею пропонується літературно-музична композиція «І мов по смерті оживаю...». Підготовлена вона за творами Чубинського-поета, Чубинського-етнографа та віршами й піснями авторів-аматорів і митців-професіоналів. Задіяні у ній учні 4-11 класів..

 

За час свого недовгого існування музей став справжнім центром у формуванні духовної культури школярів, бо саме навколо нього об’єдналися однодумці, які спрямовують пошуково-дослідницьку роботу учнів; організовують тематичні семінари, конференції, зустрічі з цікавими людьми,

  • наприклад, з дослідником долі народознавця Чубинського Андрієм Зилем,
  • заслуженим артистом України, керівником хорової капели імені Чубинського Олександром Зюзькіним,
  • місцевими поетами  Іваном Давиденком, Ларисою Цілик та ін.,
  • здійснюють випуск газет, фото- та відеожурналів,
  •  оформляють пересувні виставки робіт учнів та вчителів школи тощо.

         Після безпосереднього відкриття музею в ньому було проведено екскурсії для учнів нашої школи та шкіл району, для депутатів Великоолександрівської сільської ради, батьківської громади, директорів освітніх закладів Бориспільщини та їх заступників, вчителів української мови та літератури  шкіл району.

Музей відкрив двері й для делегації з Яворівщини Львівської області, батьківщини композитора-автора Державного Гімну, Михайла Вербицького. Серед відвідувачів були отець Петро Зеленюх, соратник В’ячеслава Чорновола, та його син Андрій Зеленюх, автори  книги-портретів творців Гімну «Ще не вмерла України...», яка є окрасою нашого музею.

Музей має широкий освітній потенціал. Можливості музею використовують вчителі школи, перш за все, на уроках української мови та літератури, а також історії України, географії, трудового навчання, київщинознавства, предметів художньо-естетичного циклу – образотворче мистецтво, музичне мистецтво, художня культура. Не залишилися осторонь і вчителі початкових класів.

                 Відгуки, залишені відвідувачами музею, на нашу думку, є визнанням того, що ми, організатори кімнати-музею Павла Чубинського, робимо необхідну справу. Це окрилює й надихає, з’являються нові плани, ідеї.

                 Запрошуємо бажаючих відвідати кімнату-музей Павла Платоновича Чубинського у Великоолександрівській загальноосвітній школі. 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024